ZNAJDŹ BADANIE
ZNAJDŹ SPECJALISTĘ

PACJENTOM ZAPEWNIAMY

przychodnia eskulap przyjazna dla rodzin przychodnia eskulap udogodnienia dla niepołnosprawnych eskulap poradnia chirurgiczna eskulap płatność kartą monitoring parking

Nie bagatelizuj dyskomfortu w kolanie

Data publikacji: 2022-09-14

Ból kolana – kiedy udać się do specjalisty?

Warto zdawać sobie sprawę, że łagodne uszkodzenie tkanek miękkich, takie jak naciągnięte lub częściowo zerwane więzadło, ścięgno czy mięsień, wymaga zazwyczaj co najmniej dwóch tygodni, by zagoić się na tyle, aby funkcjonować na standardowym poziomie. Z pewnością odciążenie kolana na kilka godzin lub przyłożenie lodu do bolesnego obszaru może tymczasowo przynieść ulgę. Jednak niekoniecznie pozwoli to na pełne wygojenie się urazu. Tym bardziej, że zbyt wczesny powrót do normalnej aktywności może zaostrzyć ból kolana i doprowadzić do większego uszkodzenia tkanek.

Co zrobić, jeśli ból kolana nie ustępuje? Przyczyn tego typu sytuacji może być kilka: Przede wszystkim mogliśmy nie docenić powagi obrażeń. Przy pierwszym urazie kolana, można pomyśleć, iż ból sam zniknie z czasem. Jeśli jednak nie odciążymy odpowiednio tej części ciała lub nadal będziemy aktywni kontuzja może się pogłębić. Niestety niewykryte i nieleczone zerwane więzadło może nieprawidłowo się zagoić, co będzie niosło ze sobą dalsze konsekwencje zdrowotne. Pamiętajmy o tym, że jeśli ból kolana nie ustępuje, nasz stan musi zostać jak najszybciej oceniony przez lekarza ortopedę.

Zapalenie stawów kolanowych

Uraz kolana spowodowany np. podczas aktywności sportowej to jedno. Jednak czasami możemy cierpieć na chorobę przewlekłą, zwaną chorobą zwyrodnieniową stawów. To zapalenie występuje z powodu postępującego procesu niszczenia prawidłowej struktury stawu, na którą składa się degeneracja chrząstki, kości podchrzęstnej, więzadeł, torebki stawowej czy także innych elementów tworzących staw kolanowy. W efekcie zużycia tych struktur kości w stawie ocierają się o siebie powodując dolegliwości bólowe. Bez wątpienia nie należy ich lekceważyć.

Ortopedzi w Centrum Medycznym Eskulap

Warto podkreślić, że w obecnych czasach zabiegi chirurgiczno-ortopedyczne można często wykonywać w warunkach ambulatoryjnych, dzięki czemu powrót do zdrowia jest szybszy niż kiedykolwiek wcześniej. Co więcej, nasza sala zabiegowo-operacyjna pozwala na wykonywane nowatorskich zabiegów ortopedycznych z użyciem najnowocześniejszego sprzętu. Artroskopia stawów, rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego i tylnego ACL/ PCL, więzadeł pobocznych MCL/ LCL czy Neoligaments Jewel ACL, regeneracja chrząstki stawowej AutoCart czy Hyalofast, rekonstrukcja ścięgna Achillesa czy ortobiologia to tylko niektóre zabiegi i operacje ortopedyczne dostępne w CM Eskulap.

Nasz doświadczony zespół lekarzy może szybko zdiagnozować przyczynę bólu kolana a także zaoferować leczenie, które będzie najbardziej skuteczne. Zapraszamy na konsultacje.


Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X