ZNAJDŹ BADANIE
ZNAJDŹ SPECJALISTĘ

PACJENTOM ZAPEWNIAMY

przychodnia eskulap przyjazna dla rodzin przychodnia eskulap udogodnienia dla niepołnosprawnych eskulap poradnia chirurgiczna eskulap płatność kartą monitoring parking

Gabinet Terapii Laserowej

W Gabinecie Terapii Laserowej (GTL) w Centrum Medycznym ESKULAP przyjmują wykwalifikowani specjaliści, którzy dokładają wszelkich starań, aby jakość wykonywanych usług była na najwyższym poziomie.

Pracownicy zostali przeszkoleni w obsłudze laserów dermatologicznych ( na uwagę zasługuje ) laser aleksandrytowy, który w skuteczny sposób pozwala pozbyć się nadmiernego owłosienia.

W Gabinecie Terapii Laserowej (GTL) przyjmują:

 • lek.med Janusz Stankiewicz - specjalista chirurg
 • Ewelina Stankiewicz - 14 lat dośw. w zakresie zabiegów laserowych.

Naszą pasją jest wykonywanie zabiegów laserowych i ciągłe poszerzanie swoich umiejętności.

Promienna cera, wygładzone zmarszczki, skóra bez pajączków i przebarwień. Wykorzystaj czas na kuracje upiększające. Bądź zawsze Piękna - Piękny.

Dermatologia laserowa - rozpoczynała swoje istnienie od prostych urządzeń. Teraz urządzenia są nowoczesne, właściwie nieinwazyjne. Laserem usuwa się blizny, przebarwienia, zmarszczki czy cellulit. Chcemy się pozbyć owłosienia i pozostawić skórę gładką na zawsze - sięgamy po laser. Najnowsze osiągnięcia techniczne w połączeniu z profesjonalnymi metodami zabiegowymi to przyszłość medycyny estetycznej.

Nasza oferta zabiegów wykonywanych przy użyciu lasera:

 • Depilacja
 • Fotoodmładzanie
 • Diagnostyka zmian skórnych
 • Dermatochirurgia
 • Usuwanie przebarwień
 • Usuwanie zmian naczyniowych
 • Usuwanie zmian skórnych
 • Pixel - Dermabrazja
 • Usuwanie zmian barwnikowych
 • Usuwanie blizn potrądzikowych

DEPILACJA LASEROWA

SKUTECZNY ZABIEG MOŻE BYĆ KRÓTKI I KOMFORTOWY.

Przedstawiamy Państwu System ARION - nowoczesny laser do TRWAŁEJ EPILACJI, renomowanej niemieckiej firmy Wavelight.

ZALETY DEPILACJI LASEROWEJ:

 • Zabieg laserowej depilacji jest praktycznie bezbolesny i 4 krotnie szybszy w porównaniu z innymi laserami na rynku.
 • Skuteczność zabiegu laserowej depilacji ARION jest wysoka.
 • W przypadkach jasnych włosów może być konieczna większa ilość zabiegów.
 • Laser pracuje bez kontaktu ze skórą .

Przy tych wszystkich zaletach – cena zabiegu laserowej depilacji jest porównywalna z konkurencyjnymi starszymi technologicznie laserami.

CECHY SZCZEGÓLNE DEPILACJI LASEREM ARION

Delikatność:

Epilacja z modułem impulsu. Specjalny moduł impulsu podwyższa efekt epilacji jednocześnie zapewniając, że ryzyko skutków ubocznych dla pacjenta praktycznie nie istnieje. Pacjent może jedynie odczuwać niewielki ból podczas zabiegu. Celem działania lasera jest osiągnięcie szybkiej, łagodnej i skutecznej terapii. Jest to możliwe dzięki specjalnemu kształtowi (budowie) impulsu w module (każdy impuls lasera składa się z serii krótkich impulsów). Naskórek ma wystarczająco dużo czasu między tymi impulsami aby rozproszyć ciepło i zabezpieczyć przed zniszczeniem termicznym skóry.

Elastyczność:

Duży zasięg długości impulsu. ARION posiada duży zasięg długości impulsu dzięki czemu można dostosować do indywidualnych potrzeb pacjenta - ten nadzwyczaj długi impuls, umożliwiaja epilacje u pacjentów z ciemna skóra (od I do IV typu) jednak w takich przypadkach wzrasta ryzyko przemijających odbarwień opalonego naskórka.

ZASADY OBOWIĄZUJĄCE W LASEROWEJ DEPILACJI:

 • Im jaśniejsze i cieńsze włosy – tym mniejsza jednorazowa skuteczność.
 • Im grubsze i ciemniejsze włosy tym skuteczność jest wyższa.
 • Ciemna skóra wymaga stosowania innych parametrów również zmniejszających skuteczność.
 • Lasery działają tylko na włosy będące w fazie wzrostu – jest ich około 1/3 dlatego też nie ma możliwości, aby trwale zniszczyć więcej niż 30% włosów na sesję – stąd konieczność wykonania minimum 4 zabiegów.

Na wizycie konsultacyjnej należy poinformować lekarza o ciąży lub karmieniu piersią, o przyjmowanych przez pacjenta lekach.

ZALECENIA DO LASEROWEJ DEPILACJI:

W dniu poprzedzającym zabieg (24 h przed) pacjent powinien ogolić skórę w miejscu, które będzie poddane zabiegowi.

Po zabiegu depilacji:

 • Należy unikać intensywnego słońca i solarium przez 14dni
 • Intensywnie nawilżać skórę poddaną epilacji

Środki ostrożności - nie należy

 • Opalać się przed zabiegiem – im ciemniejsza skóra tym mniejsza skuteczność zabiegu i wzrost ryzyka powstania odbarwień naskórka

Najczęściej zadawane pytania

 • Jakie okolice mogą być poddane depilacji laserowej?
  Najczęściej usuwamy owłosienie z okolic: twarzy, pleców, bikini, nóg i pach. Właściwie każda okolica może być poddana zabiegowi laserowemu z wyjątkiem okolic oczu, nosa.
 • Ile zabiegów depilacji laserowej jest koniecznych, aby uzyskać pożądany efekt?
  W celu uzyskania optymalnego rezultatu zalecamy na początek 4 zabiegi w odstępach 4 tygodniowych, a następnie w zależności od uzyskanego efektu planujemy następne. Minimalna ilość zabiegów to 4, ale średnio pacjenci wymagają od 5 do 6 sesji.
  Podczas zabiegów stosowana jest nowoczesna chłodziarka, która chłodzi miejsca epilacji, dzięki której zabieg jest całkowicie bezbolesny i komfortowy.

Pixel - Dermabrazja Laserowa

Zaskakujące rezultaty w krótkim czasie

Wszyscy się starzejemy, ale nikt z nas nie chce, aby oznaki upływu czasu były widoczne. Przez wieki ludzie poszukiwali sposobów aby bezpiecznie i efektownie przedłużyć gładkość i blask skóry.

Teraz to możliwe

Pixel poprawia teksturę i barwę skóry, wygładza zmarszczki i likwiduje brązowe plamy. W krótkim czasie zabieg likwiduje czynniki, które dodają Twojemu wyglądowi lat, przywracając mu młodzieńczą witalność.

Zabieg resurfacingu, czyli dermabrazji laserowej Pixelem jest, co bardzo istotne, bezbolesny. Daje efektywne i spektakularne rezultaty kuracji ablacyjnej bez przedłużania się okresu terapii. Pixel przywraca skórę do świeżego, zdrowego stanu, pozwalając pacjentom na szybki powrót do codziennych obowiązków.

Jak to działa?

Pixelowa dermabrazja skóry jest oparta na zasadzie mikrourazów termicznych, z pozostawieniem zdrowych mostków, stymulujących proces regeneracji. Zabieg wyzwala naturalne procesy odnawiania skóry stymulując wzrost zdrowych komórek.

Podsumowując:

 • uzyskujemy nową
 • zdrową
 • wygładzoną skórę w miejsce niedoskonałej, tylko po użyciu Pixela.

Czego oczekiwać?

Generalnie, leczenie wymaga dwóch lub czterech sesji w odstępach miesięcznych. Bezpośrednio po zabiegu możesz odczuwać delikatne mrowienie, a także nieznaczną potliwość przez dzień czy dwa. Nowa skóra zastępuje martwą tkankę, będzie się złuszczać, co jest sygnałem procesu jej odnawiania. Po jego zakończeniu Twoja skóra będzie wyglądać lepiej, stopniowo poprawiając się przez następnych kilka tygodni.

Czy to boli?

Zabieg jest dużo bardziej komfortowy niż konwencjonalna, laserowa dermabrazja skóry. Pixelowa dermabrazja jest odbierana przez zdecydowaną większość pacjentów jako przyjemna.

Kto może poddać się terapii?

Pixelowa dermabrazja może być przeprowadzana na pacjentach z różną karnacją. Zabieg nie niszczy zdrowej skóry. Może on być przeprowadzany na delikatnych obszarach takich jak twarz, szyja, dekolt i dłonie.

Korzyści z laserowej dermabrazji Pixelem

Resurfacing skóry (RS), taki jak peeling chemiczny, dermabrazja i mikrodermabrazja jest powszechnie stosowany do przywracania młodzieńczego wyglądu skórze pokrytej zmarszczkami czy zniszczonej słońcem. Uzyskując doskonałe rezultaty, RS często charakteryzuje się dyskomfortem i długim okresem rekonwalescencji. Oznacza to wydłużony okres przebywania w pomieszczeniach, bez eksponowania skóry na słońce, co wydaje się być niemożliwe w przypadku wielu aktywnych i pracujących osób.

Porównując z innymi metodami, Pixel oszczędza czas i zwiększa komfort pacjenta. Oferuje połączenie najlepszych cech różnych procedur, fantastycznych rezultatów bez bólu i długiej rekonwalescencji.

Zalety Pixelowej Dermabrazji

 • Poprawa gładkości i jędrności skóry
 • Bezpieczny, efektywny i komfortowy zabieg nawet dla delikatnej skóry
 • Bez okresu rekonwalescencji
 • Długotrwałe efekty

Aby dowiedzieć się, jak Pixel poprawi Twoją skórę, jak najszybciej skontaktuj się z Nami.

Usuwanie zmian naczyniowych "naczynek"

Odszukaj swój kostium kąpielowy!

Widoczne żyły na nogach nie stanowią dla nikogo powodu do dumy. Nie zagrażają życiu, ale zmuszają Cię do zakrywania ciała i odmawiania sobie przyjemności aktywnego wypoczynku przy ciepłej i słonecznej pogodzie, a także luźnego ubioru.

W przeszłości, leczenie naczyń na nogach było bolesne i inwazyjne, ale dzisiaj problem ten może być rozwiązany za pomocą praktycznie bezbolesnej laserowej wiązki światła. Przy zaledwie kilku zabiegach szpecące naczynia znikną, a Ty możesz zająć miejsce na brzegu basenu.

Jak działa laser Nd:YAG?

Światło lasera wnika w głąb skóry podnosząc temperaturę naczyń krwionośnych i bezpiecznie je zamykając. Leczone naczynka stopniowo kurczą się, stają się coraz mniej widoczne lub znikają całkowicie. Laser pozwala na różnorodne procedury leczenia.

Czego oczekiwać?

Zabiegi mogą trwać od 15 do 30 min. W niektórych przypadkach, mogą być konieczne wielokrotne sesje trwające nawet kilka miesięcy, ale dokładna liczba zabiegów zależy od wielkości naczynia oraz od zdolności ciała do regeneracji. Podczas konsultacji otrzymasz szacunkową liczbę zabiegów wymaganą do otrzymania pożądanych rezultatów.

Jakie typy naczyń mogą być leczone?

Właściwą reakcją na światło lasera charakteryzuje się szeroka gama naczyń, zarówno tych najbardziej powierzchniowych jak i tych położonych głębiej. Wśród naczyń kwalifikujących się do terapii znajdują się także drobne naczynia "pajączkowate". Laser nie powoduje żadnych szkód w skórze dookoła naczynia. Jednakże, może wystąpić tymczasowe zasinienie skóry, które zniknie po kilku dniach lub tygodniach. Znikanie naczyń jest doskonałe, ale uzyskanie ostatecznych rezultatów może potrwać kilka miesięcy.

Czy to boli?

Podczas gdy odporność na ból jest kwestią indywidualną, większość pacjentów dobrze znosi kurację laserową i opisuje odczucia jako pstryknięcie gumowym plastrem. Zabieg nie wymaga znieczulenia.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Parametry lasera są tak dobrane, aby pasowały do Twojego rodzaju skóry, zapewniając wyjątkowo dokładną i delikatną kurację. Zabiegi możliwe są dla pacjentów o wszystkich kolorach skóry i typach karnacji.

Przewaga Lasera Nd:YAG

Kuracja laserowa skutecznie powoduje blaknięcie i znikanie naczyń krwionośnych na nogach. Przy niewielu, jeżeli w ogóle takie będą miały miejsce, efektach ubocznych i bez okresu rekonwalescencji zabieg ten jest nieinwazyjny i bardzo efektywny. Powszechnym zabiegiem mającym na celu likwidowanie naczyń pajęczynowych i żylaków jest skleroterapia. Polega ona na wstrzykiwaniu leku do żył, co powoduje szczelne zamykanie ich ścian. Zabiegowi mogą towarzyszyć uczucia szczypania, niewielkie skurcze, siniaki. Niektóre naczynia mogą wymagać pobytu w szpitalu. Kliniczna flebektomia usuwa niepożądane naczynia za pomocą serii cienkich nacięć wzdłuż powiększonego naczynia. W odróżnieniu od innych zabiegów, kuracja laserowa nie wiąże się ze stosowaniem igieł. Nie jest to inwazyjna procedura chirurgiczna, i nie wymaga znieczulenia.

Zalety Terapii Laserowej

 • Zamyka wszystkie naczynka
 • Bezpieczny i efektywny
 • Nieinwazyjny
 • Nie wymaga znieczulenia

Aby dowiedzieć się, jak Pixel poprawi Twoją skórę, jak najszybciej skontaktuj się z Nami.

Fotoodmładzanie

Fotoodmładzanie - to zabieg, pozwalający na odmłodzenie skóry przy pomocy impulsowego źródła światła IPL, jest dynamicznym, nieinwazyjnym procesem polegającym na zastosowaniu niekoherentnego, impulsowego światła o niskiej gęstości energii do odmłodzenia skóry twarzy, szyi, dłoni. Leczenie składa się z serii 1-5 zabiegów, wykonywanych co 3-6 tygodni. Zabieg jest prowadzony na całej twarzy i w zależności od dominujących objawów, skórę naświetla się jedno- lub dwukrotnie w czasie jednego spotkania.

Wskazania do fotoodmładzania:

 • trądzik różowaty
 • rumień
 • posłoneczne zmiany pigmentowe
 • piegi
 • zmarszczki
 • rozszerzone pory
 • usuwanie zmian barwnikowych. Przyczyną powstawania zmian pigmentowych jest melanina - ciemny barwnik nadający barwę skórze, włosom i tęczówce oka, a występujący w „nadmiarze” w tych miejscach, a w przypadku tatuaży - barwnik wprowadzony do skóry. Energia świetlna jest pochłaniana przez barwnik i zamieniana na ciepło, podnosząc temperaturę komórek barwnikowych powodując ich zniszczenie.
 • usuwanie blizn potrądzikowych.

Blizny potrądzikowe - są pozostałościami po stanach zapalnych trądziku. Dotychczas w leczeniu blizn potrądzikowych najczęściej stosowano zabiegi:

 • mikrodermabrazję
 • dermabrazję
 • metoda laserowa (laser Er:Yag lub CO2)

Wiele z tych metod nie spełniało jednak oczekiwań pacjentów, a niektóre zabiegi wiązały się z długotrwałym procesem gojenia i długim okresem rekonwalescencji.

Najskuteczniejszą obecnie, a zarazem mało inwazyjną metodą usuwania blizn potrądzikowych jest metoda z wykorzystaniem lasera PIXEL. Mechanizm działania PIXELA polega na tworzeniu w obrębie bliznowatej skóry uszkodzeń termicznych, w miejscu których dochodzi do intensywnej produkcji kolagenu. W efekcie zanikowe dołki zostają wypychane ku górze, co optycznie daje efekt wygładzenia powierzchni skóry.

Jednorazowo w trakcie zabiegu możemy poddać naświetlaniu ok. 20-35% powierzchni chorej skóry.

Aby efekt zabiegu był pełny należy wykonać 4-6 zabiegów w odstępie ok. 1 miesiąca.

Środki ostrożności:

 • Nie naświetlamy skóry, w której proces trądzikowy jest nadal czynny, a ilość wykwitów ropnych jest znaczna - w takim przypadku stosujemy najpierw leczenie farmakologiczne.
 • Jeżeli byliśmy leczeni antybiotykami z powodu nasilonego trądziku, czas od zakończenia terapii do zabiegu z użyciem Pixel to minimum 3 miesiące.

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X