ZNAJDŹ BADANIE
ZNAJDŹ SPECJALISTĘ

PACJENTOM ZAPEWNIAMY

przychodnia eskulap przyjazna dla rodzin przychodnia eskulap udogodnienia dla niepołnosprawnych eskulap poradnia chirurgiczna eskulap płatność kartą monitoring parking

Pracownia RTG

RTG wykonywane w naszym gabinecie w Żarach, to podstawa do diagnostyki i podjęcia odpowiedniego leczenia. Pracujemy na najnowocześniejszym sprzęcie, gwarantującym precyzyjny wynik.

Nasza pracownia RTG w Żarach to komfortowe dla pacjenta miejsce, gdzie wykonujemy badania różnych części ciała. Naszymi pacjentami zaopiekują się wykwalifikowani medycy, posiadający doświadczenie oraz niezbędną wiedzę. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z zakresem naszych usług w ramach badania rentgenowskiego.

Pracownia RTG wyposażona została w nowoczesny cyfrowy aparat rentgenowski, który jest do Państwa dyspozycji od Poniedziałku do Piątku od 08:00 - 18:00.

Wykonujemy następujące badania radiologiczne cyfrowym aparatem RTG :

  • RTG głowy
  • RTG klatki piersiowej
  • RTG brzucha
  • RTG miednicy
  • RTG kręgosłupa
  • RTG kończyn górnych i dolnych itp 

Zdjęcia zapisywane są na płycie CD i oddawane wraz z opisem

Pracownia RTG.

  • tel. kom. +48 515 144 393  

Działalność związana z narażeniem na promieniowanie jonizujące w  Centrum Medyczne Eskulap Sp zo.o.-  polegająca na udzielaniu świadczeń z zakresu rentgenodiagnostyki w minionych 12 miesiącach nie miała negatywnego wpływu na zdrowie ludzi i środowisko.
W związku z prowadzoną działalnością do środowiska nie są uwalniane substancje promieniotwórcze.
Podstawa prawna: art. 32c ust. 2 ustawy z dnia 29 listopada 2000 roku (tj.: Dz. U. z 2021 r. poz. 1941):
Kierownik jednostki organizacyjnej wykonującej działalność związaną z narażeniem, o której mowa w art. 4 ust. 1 pkt 1 lub 4–16, zamieszcza na stronie internetowej jednostki organizacyjnej, nie rzadziej niż co 12 miesięcy, informację o wpływie działalności wykonywanej przez jednostkę organizacyjną na zdrowie ludzi i na środowisko oraz o wielkości i składzie izotopowym uwolnień substancji promieniotwórczych do środowiska w związku z wykonywaniem tej działalności.

W przeciągu ostatnich 12 miesięcy nie stwierdzono przekroczenia dawek granicznych /dawka skuteczna, dawka równoważna/ określonych dla pracowników. Pomiary dozymetryczne rozkładu mocy dawki promieniowania jonizującego X wokół aparatów potwierdzają, że konstrukcja ścian, stropów, okien, drzwi oraz zainstalowane urządzenia ochronne w pracowni rtg zabezpiecza osoby pracujące, osoby z ogółu ludności przebywające w sąsiedztwie, a także osoby z ogółu ludności w przypadku pracowni rtg znajdującej się w budynku mieszkalnym przed otrzymaniem w ciągu roku dawek określonych w § 2 i § 3 ust. 1 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 21 sierpnia 2006 r. (Dz. U. Nr 180, poz. 1325).


Pracownia RTGPracownia RTGPracownia RTGPracownia RTGPracownia RTGPracownia RTGPracownia RTGPracownia RTGPracownia RTGPracownia RTGPracownia RTGPracownia RTGPracownia RTGPracownia RTGPracownia RTGPracownia RTGPracownia RTGPracownia RTGPracownia RTGPracownia RTGPracownia RTGPracownia RTGPracownia RTGPracownia RTGPracownia RTG

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X