ZNAJDŹ BADANIE
ZNAJDŹ SPECJALISTĘ

PACJENTOM ZAPEWNIAMY

przychodnia eskulap przyjazna dla rodzin przychodnia eskulap udogodnienia dla niepołnosprawnych eskulap poradnia chirurgiczna eskulap płatność kartą monitoring parking

Chirurgia stawu skokowego i achillesa

 REKONSTRUKCJA ŚCIĘGNA ACHILLESA

Zerwanie ścięgna Achillesa jest w większości przypadków pilnym wskazaniem do jego rekonstrukcji. Jest to niezwykle istotne ścięgno umożliwiające stawanie na palcach stopy i odbicie się w trakcie chodu, biegu lub skoku. Jego zerwanie skutkuje niemożnością sprawnego wykonania ww. czynności oraz bólami łydki w dłuższym okresie.

W części przypadków, celem zachowania odpowiedniej długości ścięgna i jego wytrzymałości, a przez to optymalnej funkcji kończyny, konieczne są dodatkowe procedury lub zastosowanie specjalnych technik operacyjnych.
Zabieg rekonstrukcji polega na zeszyciu ścięgna i następnie unieruchomieniu go w gipsie syntetycznym lub specjalnym bucie (ortezie) na krótki okres czasu. Operacja ta możne być wykonana metodą otwartą (odsłaniając ścięgno dzięki przecięciu skóry) oraz metodą „przezskórną” (przy wykonaniu kilku punktowych cięć).

Wybór metody zależy od preferencji pacjenta, jego aktywności sportowej i czasu jaki upłynął od urazu. Dzięki wczesnemu wykonaniu tej operacji możliwe jest przywrócenie pełnej sprawności kończyny.

W naszej placówce wykorzystujemy nowoczesny zestaw do rekonstrukcji ścięgien Achillon.

Urządzenie jednorazowego użytku do minimalnie inwazyjnej naprawy zerwanego ścięgna Achillesa Achillon®

  • wykonane z poliwęglanu i stali nierdzewnej 316L
  • minimalnie inwazyjna metoda stosowana do leczenia zerwań ścięgna Achillesa, umiejscowionych 2-8 cm powyżej kości piętowej, przy otwartym lub zamkniętym zerwaniu.


Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X