ZNAJDŹ BADANIE
ZNAJDŹ SPECJALISTĘ

PACJENTOM ZAPEWNIAMY

przychodnia eskulap przyjazna dla rodzin przychodnia eskulap udogodnienia dla niepołnosprawnych eskulap poradnia chirurgiczna eskulap płatność kartą monitoring parking

Eskulap śmiało może konkurować z najlepszymi placówkami medycznymi

Data publikacji: 2021-08-03

Zapraszamy do lektury rozmowy o rozbudowie Centrum Medycznego Eskulap oraz wykorzystywanych technologiach z założycielem i Dyrektorem Lek.med Januszem Stankiewiczem.

Mam wrażenie, że pomiędzy Eskulap a słowem "inwestycja" niedługo będzie można postawić znak równości. Dlaczego tak ważny jest nowoczesny sprzęt?

Jak wiadomo technologia szybko się rozwija, dotyczy to także technologii medycznej. Z tego powodu staramy się na bieżąco wdrażać nowe rozwiązania, tak by móc zapewnić naszym pacjentom najlepszą jakość usług medycznych. Szczególnie, że dla naszych pracowników profesjonalna opieka nad nimi ma ogromne znacznie. Jesteśmy dumni z indywidualnej opieki jaką możemy zaoferować i chcemy, aby każdy, kto odwiedza nasze Centrum Medyczne, czuł się bezpiecznie i wiedział, że jest w dobrych rękach. A bez wątpienia nowoczesny sprzęt pozwala nam wykonywać skomplikowane zabiegi medyczne z dużą skutecznością i co ważne z doskonałym dla pacjenta efektem.

Z jakiej klasy placówkami może w tej chwili równać się Eskulap pod kątem posiadanych technologii?

Bez wątpienia nasze Centrum Medyczne może śmiało konkurować z najlepszymi placówkami medycznymi. Tym bardziej, że na najlepsze technologie stawiamy nie tylko w Centrum, ale też i w gabinetach Medycyna Estetyczna Dermo- Estetic. A laser Aleksandrytowy, laser frakcyjny Co2 czy aparat TOSCHIBA Aplio 300 to tylko niektóre ze sprzętów, jakie mają do dyspozycji nasi pacjenci. Co więcej inwestujemy nie tylko w sprzęt, ale też i we współpracowników. Dzięki czemu oferujemy pacjentom szeroką gamę specjalności między innymi tj. endokrynologia, chirurgia naczyniowa czy reumatologia.

Jak wspomniano wcześniej inwestycja w sprzęt to nie wszystko. Trwa rozbudowa przychodni, proszę powiedzieć coś więcej.

Kiedy w 1996 roku rozpoczynaliśmy swoją działalność zaczynaliśmy od przyjęć w kilku gabinetach lekarskich, które zajmowały powierzchnię 300 m2. Dziś Centrum Medyczne to także nowy budynek o powierzchni 1200 m2, w którym znajduje się między innymi pracownia endoskopowa, RTG oraz gabinety takich specjalności jak medycyna pracy, medycyna estetyczna, neurochirurgia, a także laboratorium protetyczne oraz pracownia rehabilitacji. W tej chwili chylą się już ku końcowi prace wykończeniowe nad nowoczesną salą zabiegową/ operacyjna, która będzie zlokalizowana również w nowym budynku przychodni. Już dziś możemy powiedzieć, że będą w niej wykonywane zabiegi z dziedziny chirurgii, chirurgii naczyniowej, ortopedii, urologii. Bez wątpienia nasza inwestycja stanowi to ogromny potencjał w kontekście kompleksowego zabezpieczenia medycznego dla mieszkańców Żar i okolic.

Jakie są dalsze plany?

W zmieniającym się świecie nie brakuje nowych rozwiązań i innowacyjnych technologii, które możemy wykorzystać w naszej przychodni – z dobrym efektem dla naszych pacjentów. Jak już wyżej mówiliśmy zaczynaliśmy, jako mała przychodnia, dziś jesteśmy Centrum Medycznym, które oferuje swoim pacjentom szeroką gamę usług medycznych na najwyższym poziomie. Dlatego myślę, że w nadal będziemy stawiali na rozwój.


Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X