ZNAJDŹ BADANIE
ZNAJDŹ SPECJALISTĘ

PACJENTOM ZAPEWNIAMY

przychodnia eskulap przyjazna dla rodzin przychodnia eskulap udogodnienia dla niepołnosprawnych eskulap poradnia chirurgiczna eskulap płatność kartą monitoring parking

W leczeniu pacjentów nie ma drogi na skróty - wywiad z Dr n. med. Piotrem Pruszyńskim

Data publikacji: 2022-04-05

O nowatorskich zabiegach ortopedycznych i wykorzystywaniu nowoczesnych technik operacji rozmawiamy dziś z doktorem n.med. Piotrem Pruszyńskim, który jest organizatorem i głównym wykonawcą wielu pionierskich w skali kraju zabiegów i operacji.

P: Może zacznijmy od tego, czym zajmuje się Pan w Centrum Medycznym Eskulap?

Dr n. med. Piotr Pruszyński: W Centrum Medycznym Eskulap odpowiadam za zabiegi ortopedyczne. Większość z nich wykonuję artroskopowo przy użyciu małej kamery -artroskopu, co pozwala na minimalnie inwazyjne nacięcia. Warto podkreślić, że zastosowanie tej techniki umożliwia skrócenie okresu rehabilitacji pooperacyjnej pacjenta do minimum. Uważam, że w leczeniu pacjentów nie ma drogi na skróty, dlatego w swojej codziennej pracy stawiam na nowoczesne metody operacyjne.

P: Nawiązując do nowoczesnych metod operacyjnych, kilka dni temu przeprowadził Pan pierwszą w Lubuskiem operację kolana za pomocą Nanoskopu Arthrex. Czy mógłby Pan nam wyjaśnić, na czym polega ten zabieg?

Dr n. med. Piotr Pruszyński: W przypadku operacji wykonywanej przy użyciu Nanoskopu Arthrex mikro- kamera pozwala na operowanie stawów przy małej inwazyjności, dzięki czemu można wykonywać procedury w miejscowym znieczuleniu. Dodatkowym plusem zabiegów z użyciem nano artroskopii jest brak blizn pooperacyjnych oraz możliwość podjęcia natychmiastowej codziennej aktywności. Z pewnością tego typu techniki operacji stanowią przyszłość chirurgii ortopedycznej.

P: A co z regeneracją chrząstki stawowej? Czy w równie mało inwazyjny sposób możemy zapobiec postępującej degradacji stawu?

Dr n. med. Piotr Pruszyński: Dziękuję za poruszenie tego tematu. Niestety przedwczesne zużywanie się chrząstki stawowej stawu kolanowego stanowi narastający problem społeczny. Moja praktyka pokazuje, że głębokie uszkodzenia bardzo często nie mają zdolności do wygojenia i przeistaczają się w zmiany przewlekłe, zwyrodnieniowe. Rozwiązaniem tych problemów może być terapia osoczem bogatopłytkowym ACP, którą także wykonuję w CM Eskulap. Natomiast terapia SFV ACP polega na połączeniu komórek macierzystych pozyskanych z tłuszczu pacjenta wraz z osoczem bogatopłytkowym o wysokim stężeniu. Dzięki tej metodzie można regenerować uszkodzone tkanki i struktury np. w przypadku kolana biegacza, skoczka czy leczyć inne zmiany urazowe.

View this post on Instagram

A post shared by Orto-Spec Żary (@dr_n.med._piotr_pruszynski)

P: Na koniec proszę mi powiedzieć, co z Pana punktu widzenia sprawia, że oferta Centrum Medycznego Eskulap jest taka wyjątkowa?

Dr n. med. Piotr Pruszyński: Centrum Medyczne Eskulap to zespół doświadczonych lekarzy, którzy w swojej codziennej pracy otrzymują wsparcie pod postacią nowoczesnych technologii. Przykładem może tu być nowa sala zabiegowo-operacyjna, która pozwala na wykonywane nowatorskich zabiegów ortopedycznych z użyciem najnowocześniejszego sprzętu amerykańskich firm Smith&Nephew czy Conmed. Artroskopia stawów, rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego i tylnego ACL/ PCL, więzadeł pobocznych MCL/ LCL czy Neoligaments Jewel ACL, regeneracja chrząstki stawowej AutoCart czy Hyalofast, rekonstrukcja ścięgna Achillesa czy ortobiologia to tylko niektóre zabiegi i operacje ortopedyczne dostępne w CM Eskulap. Naprawdę nie trzeba szukać specjalistów w innych województwach, ponieważ specjaliści w Żarach są dobrze przygotowani i osiągają doskonałe wyniki.

P: Dziękuję za rozmowę i życzę kolejnych wyzwań medycznych.

Dr n. med. Piotr Pruszyński: Dziękuję.


Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X