ZNAJDŹ BADANIE
ZNAJDŹ SPECJALISTĘ

PACJENTOM ZAPEWNIAMY

przychodnia eskulap przyjazna dla rodzin przychodnia eskulap udogodnienia dla niepołnosprawnych eskulap poradnia chirurgiczna eskulap płatność kartą monitoring parking

Silne relacje i sprawdzona kadra - to nasz przepis na sukces

Data publikacji: 2022-05-04

Centrum Medyczne Eskulap Sp. z o.o. to wielospecjalistyczna przychodnia lekarska, która na pierwszym miejscu stawia dobro pacjentów! Jest to także firma rodzinna, gdzie silne relacje i sprawdzona kadra stale kierują ją w stronę rozwoju, innowacji i ciągłego podnoszenia jakości usług!

Historia jej powstania sięga 1996 r., w którym dr Janusz Stankiewicz otworzył kilka gabinetów w wiekowej kamienicy przy ulicy Moniuszki 2 w Żarach. W miarę upływu czasu powierzchnia przychodzi powiększała się, a Pacjenci mogli liczyć na leczenie min. w ramach NFZ w poradni ortopedycznej. Centrum prowadziło także przyjęcia prywatne w specjalizacjach:

- Ortopedia 

- Chirurgia 

- Kardiologia 

- Neurologia 

- Laryngologia 

Jako jedyna przychodnia w regionie posiadała wówczas salę zabiegową z oddziałem jednodniowym. Można było wykonać badania takie jak:

- USG,

- EKG,

- badania słuchu,

- badania laboratoryjne,

- drobne zabiegi chirurgiczne.

Utworzono również poradnię Medycyny Pracy, która do dnia dzisiejszego świetnie prosperuje, świadcząc usługi z zakresu badań pracowników dla wielu regionalnych firm.

W ciągu kolejnych lat firma rozwijała się i wprowadzała na żarski rynek nowe usługi medyczne, dzięki którym pacjencji mogli korzystać zarówno z prywatnej, jak i darmowej opieki medycznej w ramach NFZ.

Po dołączeniu do kadry zarządzającej młodszego pokolenia Stankiewiczów - syna Patryka - nastąpiły kolejne przełomowe zmiany. Podpisano kontrakty z nowymi lekarzami, poszerzono zakres usług świadczonych na NFZ, powstały nowe poradnie m.in.

- stomatologiczna, 

- neurologiczna, 

- kardiologiczna,

- logopedyczna,

- gabinet diagnostyki obrazowej USG,

- POZ,

- zaś Poradnia Ortopedyczna rozpoczęła świadczenia w ramach przyjęć ambulatoryjnych. 

Centrum Medyczne rozrosło się w przenośni i dosłownie! Trudno było się wszystkim pomieścić, dlatego w 2012 r. podjęto decyzję o wybudowaniu drugiego budynku. Nowe miejsce zyskało nowy personel i nowe usługi, tj.:

- laboratorium diagnostyczne,

- lekarzy rodzinnych,

- nowoczesną pracownię RTG,

- ortopedię,

- chirurgię,

- gab. gastroenterologiczy,

- zabiegi Gastroskopii i Kolonoskopii,

- gabinet psychologiczny,

- dział protetyki,

- gabinet Medycyny Estetycznej Dermo-Estetic, który zajął prawie całe nowe piętro! Jest to profesjonalne miejsce do wykonywania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii! W ofercie najlepsze i najskuteczniejsze urządzenia z branży beauty, opieka doświadczonej kadry i renomowane kosmetyki!

Warto nadmienić, że w nowej przestrzeni pojawiła się sala zabiegowa, na której przeprowadzane są zabiegi ortopedyczne pod nadzorem dr n. med. Piotra Pruszyńskiego oraz zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej i plastycznej.

To nie wszystko! Nadal trwają prace wykończeniowe nowego bloku operacyjnego - tak by specjaliści mogli pracować w pełnej sadacji, a pacjenci w komforcie korzystać z kilku łóżek pooperacyjnych. 

Całość tej „wielkiej maszyny” - jak wspomniano - trzyma w ryzach rodzina założyciela i on sam - nadal jako praktykujący lekarz! Na czele spółki stoi syn Patryk, poradnię stomatologiczną prowadzi córka Ewelina (stomatolog), piecze nad Dermo-Estetic sprawuje synowa - także - Ewelina, a kontrolę nad dokumentami firmy, i nie tylko - żona Hanna. Jak widać, wspólnymi siłami, determinacją najbliższych oraz przy wsparciu wszystkich wspaniałych pracowników (personelu medycznego i administracyjnego) można osiągnąć niemały sukces. I czasem warto o tym przypomnieć.


Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X