ZNAJDŹ BADANIE
ZNAJDŹ SPECJALISTĘ

PACJENTOM ZAPEWNIAMY

przychodnia eskulap przyjazna dla rodzin przychodnia eskulap udogodnienia dla niepołnosprawnych eskulap poradnia chirurgiczna eskulap płatność kartą monitoring parking

Leczenie żylaków może być bezbolesne

Data publikacji: 2022-08-04

 Żylaki – czym są?

Żylaki to zniekształcone żyły, które pojawiają się tuż pod powierzchnią skóry i są zazwyczaj dobrze widoczne. Powstają w efekcie niewydolności żylnej i mimo tego, że zwykle występują na nogach, mogą również tworzyć się w innych częściach ciała. Co ważne, kwestia ta nie dotyczy tylko kobiet, ale także i mężczyzn.

Jednak jakkolwiek brzydkie są żylaki to nie tylko problem kosmetyczny - są bolesne i utrudniają poruszanie się, mogą również wywoływać inne problemy zdrowotne. Badania wskazują, że żylaki, które nie są leczone mogą między innymi prowadzić do owrzodzeń skóry, a nawet zakrzepów krwi. A w najgorszym przypadku mogą powodować zakrzepicę żył głębokich, która może zagrażać życiu.

Bezbolesne leczenie i usuwanie żylaków

Doświadczenie pokazuje, że wielu pacjentów unika leczenia, ponieważ obawia się bólu i dyskomfortu związanego z zabiegiem. Jednak w przeciwieństwie do przeszłości leczenie żylaków jest obecnie bezbolesne i stosunkowo łatwe. Jedną z metod, którą stosujemy w Centrum Medycznym Eskulap jest laserowe usuwanie żylaków. Zabieg ten stanowi doskonałą alternatywę wobec tradycyjnych zabiegów chirurgicznych. Ta nowoczesna metoda polega na zamknięciu żył od wewnątrz i wiąże się ze znacznie krótszym okresem rekonwalescencji. Krwiaki, siniaki po zabiegu są mniejsze i dochodzi do ich szybszego zagojenia, a na skórze nie ma blizn. Ale to nie jedyna metoda stosowana przez naszych specjalistów.

Usuwanie żylaków – oferta CM Eskulap

Nie wszystkie metody są właściwe dla każdego problemu żylnego, dlatego w naszym Centrum Medycznym stosujemy najnowsze rozwiązania medyczne, które pozwalają na uzyskanie jak najlepszych efektów związanych z leczeniem i usuwaniem żylaków. Wykonujemy takie zabiegi, jak:

  • Laserowe leczenie/usuwane żylaków kończyn dolnych;
  • Nieoperacyjne leczenie żylaków kończyn dolnych;
  • Skleroterapia
  • Leczenie pajączków;
  • USG - Doppler naczyń żylnych kończyn dolnych;
  • Leczenie owrzodzeń kończyn dolnych.

Jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji na temat bezbolesnego usuwania żylaków zapraszamy do konsultacji z naszymi specjalistami. Doświadczenie wspierane przez najnowsze techniki leczenia to gwarancja doskonałego wyniku medycznego oraz szybkiego powrotu do normalnej aktywności.


Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X